Čínske pneumatiky alebo prémiové značky?

Čínske pneumatiky alebo prémiové značky?

Vo všeobecnosti môžeme rozlišovať medzi vysokokvalitnými drahými výrobkami a cenovo dostupnejšími možnosťami ako sú napríklad čínske pneumatiky. Vo svete si môžete vybrať z mnohých značiek a typov pneumatík.

V súčasnosti existuje mnoho kvalitných a cenovo dostupných značiek pneumatík z Číny. Ponuka na trhu s pneumatikami je naozaj veľká a činské pneumatiky doslova búria ostatných výrobcov s cenovo dostupnými modelmi čínskych značiek.

Aby sme vám ukázali rozdiely, nižšie rozoberieme rozdiely medzi prémiovými a čínskymi pneumatikami.

Prehľad čínskych pneumatík

Používanie pojmu “čínske pneumatiky” sa v poslednej dobe dostáva čoraz viac do popredia a pomaly sa rúcajú zábrany pred výrobcami pneumatík, ktorí orientujú svoju produkciu do Číny. Pneumatiky čínskej výroby sú väčšinou menej známe ako tradičné značky pneumatík ako napríklad Continental, Michelin, Goodyear či Bridgestone.

Vzhľadom k tomu, že výroba v Číne je lacnejšia, tak aj väčšina prémiových výrobcov používa vo výrobe niektoré súčiastky, materiál či prímesy, ktoré pochádzajú z Číny. Neznamená to, že vyrábajú čínske pneumatiky, ich materiály sú totižto prémiovej kvality, ale vyrábajú sa v Ázii.

Nie všetko je však v prípade čínskych pneumatík dokonalé. Tieto pneumatiky obsahujú lacnejší materiál, menej gumovej zmesi, vďaka čomu sa kvalitovo nemôžu vyrovnať tým prémiovým. Predurčujú ich však v nízkej obstarávacej cene a výbornom pomere cena/výkon.

Medzinárodnou normou pre kvalitu pneumatík je ISO 10191:2010 a väčšina čínskych značiek ju spĺňa.
Ako vodič sa vždy chcete uistiť, že zakúpené pneumatiky na vaše auto spĺňajú určité bezpečnostné normy. Tu je niekoľko faktov, ktoré by ste pred rozhodovaním medzi čínskymi a prémiovými pneumatikami mali vedieť:

  • Kvalitnejšie pneumatiky čínskych značiek sú spravidla drahšie.
  • Medzi čínskymi a prémiovými pneumatikami je citeľný rozdiel v kvalite.
  • Existuje viac zmesí pneumatík.
  • Prémiové pneumatiky ponúkajú väčšiu kvalitu za vyššiu cenu.

Existujú však kvalitné aj menej kvalitné značky čínskych pneumatík. Spoločnosti vyrábajúce prémiové pneumatiky však nerobia kompromisy v kvalite.

Materiály použité na čínske pneumatiky sa nedajú porovnať s materiálmi, ktoré používajú poprední výrobcovia pneumatík. Spoločnosti naďalej používajú rovnaké materiály, ktoré sú lepšie ako materiály ich ázijských konkurentov.

Ak chcete pneumatiku, ktorá má skvelú ovládateľnosť na mokrej vozovke a celkovú bezpečnosť na ceste, potom je pre vás určená prémiová pneumatika. Continental, Michelin, Pirelli či Bridgestone sú obľúbené možnosti.

Posledné pridané čínske pneumatiky v našom katalógu

Dostanete to, za čo platíte

Základom tohto článku je vám ukázať, že v konečnom dôsledku dostanete to, za čo zaplatíte. Oba typy pneumatík majú svoje výhody a nevýhody.

Čínske pneumatiky sú síce lacnejšie a majú niektoré dobré vlastnosti, ale do inžinierstva, výskumu a vývoja väčšinou neinvestujú toľko prostriedkov ako poprední výrobcovia. V tom vynikajú prevažne prémiové značky, pretože cenový rozdiel zvyčajne stojí za ich kvalitou.

Prémiové spoločnosti vyrábajúce pneumatiky sú inovatívne, orientované na detaily a prispôsobené potrebám svojich zákazníkov.

Kúpou prémiových pneumatík môžete získať najlepšie pneumatiky pre vaše jazdné návyky, poveternostné podmienky a vozidlo, avšak za oveľa vyššiu cenu ako pri ich čínskych konkurentoch.