Kde sa vyrábajú pneumatiky Hankook?

Kde sa vyrábajú pneumatiky Hankook?

Pneumatiky Hankook patria medzi najlepšie možnosti na svetovom trhu s pneumatikami. Jednou z vlastností pneumatík Hankook je, že sú predávané za dostupné ceny. Viete, kde sa pneumatiky Hankook vyrábajú? Sú Hankook vyrobené v USA, Európe alebo v Južnej Kórei?

Hankook je juhokórejský výrobca pneumatík. V roku 2017 však otvorili výrobný závod v USA. Väčšina ich pneumatík sa v súčasnosti vyrába v Kórei, ale niektoré sa vyrábajú v továrni v USA.

Hankook nie sú pneumatiky s najvyšším hodnotením na rôznych weboch, ale naďalej ponúkajú skutočnú hodnotu za vaše peniaze.

Pneumatiky Hankook: Spoločnosť, ktorá formovala históriu pneumatík

Spoločnosť má celkom dlhú históriu. Bola založená v roku 1941 a sídli v Seongnam-si v Južnej Kórei. Je siedmou najväčšou spoločnosťou na výrobu pneumatík na svete. Ľudia si vyberajú Hankook, pretože sú cenovo dostupnejšie ako pneumatiky iných značiek, ale stále poskytujú rovnakú kvalitu. Hankook sa často používajú na nových vozidlách a sú obľúbené na trhu. Hankook má niekoľko radov pneumatík, ktoré vyhovujú rôznym potrebám, od účelových až po pneumatiky na každodenné jazdenie.

Prečítajte si, kde sa vyrábajú pneumatiky Hankook

Výrobný závod v Tennessee sa nachádza v USA a je to ôsmym výrobným závodom spoločnosti Hankook na svete. Hankook má výrobné závody po celom našom svete. Sú v Číne, Južnej Kórei, Maďarsku, USA a v Indonézii.

Spoločnosť Hankook Tire Company má celosvetovú pôsobnosť a jej technické centrá sa nachádzajú v kórejskom Daejone, v nemeckom Hannoveri, v americkom Akrone, v japonskej Osake a Číne. Všetky pneumatiky Hankook sa vyrábajú vo výrobných závodoch naprieč kontinentmi.

Ako bolo spomenuté, pneumatiky môžete kúpiť v USA, Južnej Kórei, Číne, Indonézii a Maďarsku. Napriek tomu, že sa vyrábajú po celom svete, sú všetky pneumatiky Hankook vyrobené podľa štandardu v super kvalite.

Ako dlho vydržia pneumatiky Hankook slúžiť vášmu vozidlu?

Vo väčšine prípadov majú Hankook záruku na životnosť dezénu 50 000 km. V niektorých prípadoch však osobné pneumatiky môžu vydržať až 75 000 km. Behúň pneumatík Hankook môže vydržať až 5 rokov bez akýchkoľvek rapídnych známiek opotrebovania a stále budú vyzerať dobre.

Sú pneumatiky Hankook dobré na sneh?

Áno, Hankook prekonávajú väčšinu pneumatík iných značiek na snehu, nie však vo všetkých dezénoch. Najmä, model Hankook Winter Icept RS3 odoláva hydroplaningu a poskytuje dobrú trakciu na snehu aj na zľadovatených cestách.

Záver

Pneumatiky Hankook sú veľmi cenovo dostupné a poskytujú dobrú trakciu na rôznych typoch ciest. Sú tiež tichšie ako väčšina prémiových pneumatík. Spoločnosť Hankook Tire ponúka na svoje pneumatiky dobrú záruku a sú dostupné po celom svete.

Spoločnosť ponúka rôzne možnosti výberu aj pre rôzne rozmery osobných automobilov vrátane nákladných a dodávkových vozidiel, ktoré ponúkajú nezvyčajne vysokú kvalitu vzhľadom na cenu tejto pneumatikárskej spoločnosti. Nie sú považované za “prémiovú” značku spoločnosti vyrábajúcej pneumatiky, ale ponúkajú rovnakú triedu kvality ako drahšie značky.