10 najlepší výrobcovia pneumatík v Číne

vyrobcovia pneumatik cina titulka

Výrobcovia pneumatík v Číne dbajú na kvalitu. Možno práve preto sa Čína stala jedným z najväčších výrobcov pneumatík na svete. Mnohé spoločnosti v Číne vyrábajú čínske pneumatiky a súvisiace produkty, ktoré potom dodávajú do celého sveta.

V tomto článku si rozoberieme desať najväčších čínskych spoločností.

Zistite, ktorí sú desiati najväčší výrobcovia pneumatík v Číne.

vyrobcovia pneumatik pneu

Zhongce Rubber Group Co., Ltd.

Spoločnosť vyrába pneumatiky od roku 1958. Keď začínala, uspokojovala miestny dopyt a časom sa stala jedným z najväčších dodávateľov pneumatík na svete. V súčasnosti diverzifikovala svoje podnikanie a vyrába pneumatiky všetkých druhov, vrátane pneumatík pre ťažké stavebné vozidlá.

Spoločnosť Zhongce Rubber Group dosahuje ročné tržby vo výške od 3 do 4 miliárd USD a je najväčším výrobcom pneumatík v Číne. V roku 2021 boli zaradení na desiatu priečku zo 75 najväčších svetových výrobcov pneumatík na svete. Svoje produkty vyvážajú na všetky kontinenty.

Giti Tire

Giti Tire prerazila na trhu v polovici 50-tych rokov. Ich tržby za posledné roky vzrástli na cca 3 miliardy USD. Svoje pneumatiky dodávajú do viac ako 130 krajín.

Spoločnosť Giti vyrába pneumatiky v Číne, USA, Indonézii a Nemecku.

Filozofia spoločností hovorí, že stagnácia je cesta do zániku. Preto sa ich technológia neustále vyvíja a zlepšuje. Ich špičkoví inžinieri sa snažia vytvárať najspoľahlivejšie, najodolnejšie a najbezpečnejšie produkty, aké sú k dispozícii.

Sailun Jinyu Group Co., Ltd

Spoločnosť Sailun Group bola založená v Číne pred dvoma desaťročiami ako úplné nová súkromná spoločnosť.

Spoločnosť má tržby vo výške takmer 2 miliardy USD a zamestnáva viac ako 11 000 zamestnancov.

Spoločnosť Sailun vytvorila predajné siete pre svoje výrobky a v súčasnosti je schopná lepšie poskytovať služby medzinárodným klientom vytvorením logistických centier v Kanade, Nemecku a ďalších krajinách.

Shandong Ling long Tire Co., Ltd

Spoločnosť Linglong Tire sa nachádza v lokalite Zhaoyuan v Číne a zamestnáva 18 000 ľudí. Jej ročné tržby predstavujú 2,44 miliardy USD. Má päť tovární v Číne, jednu v Thajsku a v roku 2019 otvorila ďalšiu v Srbsku.

Spoločnosť bola založená s cieľom dodávať pneumatiky pre rastúci celosvetový dopyt v roku 1975.

Doublestar Group Co., Ltd.

Spoločnosť DoubleStar, takmer storočná organizácia, je jedinou štátnou spoločnosťou na výrobu pneumatík v provincii Šan-tung. V súčasnosti predsedá pobočke pre pneumatiky v rámci CRIA (China Rubber Industry Association).

Ako líder využila koncept inteligentnej továrne „Industry 4.0“ v globálnom pneumatikárskom priemysle. Spoločnosť DoubleStar vyrába efektívne a ekologické výrobky.

Doublestar je tiež kontrolným akcionárom značky Kumho Tire, čo z nej robí jednu z najväčších čínskych spoločností na výrobu pneumatík.

Xing yuan Tire Group Co., Ltd.

Skupina Xingyuan Tires Group má centrálne sídlo v meste Dongyingone. Zameriava sa na využitie sily moderných technológií s cieľom neustáleho a trvalo udržateľného rozvoja vo svojom odvetví. Bola založená v roku 1994.

V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 7 000 ľudí. Medzi jej značky patria Amberstone, National Treasure a Annite. Spoločnosť je držiteľom certifikátov ISO 9001 a ISO 14001, ECE a US DOT.

Triangle Tire Co., Ltd.

Spoločnosť bola založená v roku 1976 a má dlhoročné skúseností s výrobou a predajom vysokokvalitných pneumatík svojim zákazníkom na celom svete. Vždy sa snažila pracovať s najmodernejšími technológiami, aby svojim zákazníkom poskytovala, čo najmodernejšie riešenia. Spoločnosť je hrdá na svoje schopnosti v oblasti výskumu a vývoja. Ich výskum a vývoj im totiž umožnil nielen splniť požiadavky ich globálnej zákazníckej základne, ale aj potešiť ich špičkovými inováciami.

Skupina Triangle vyrába radiálne pneumatiky. Ponúkajú OEM pneumatiky niektorým najznámejším výrobcom automobilov.

Double Coin Holdings Ltd.

Double Coin ponúka širokú škálu typov pneumatík a vyniká svojim výkonom, kvalitou a bezpečnosťou.

Double Coin vyrába kvalitné pneumatiky podľa veľmi prísnych noriem kontroly kvality. Vyrábajú aj pneumatiky OEM.

Aeolus Tire Co, Ltd.

Spoločnosť Aeolus Tyres si dokázala udržať svoje postavenie v celosvetovej dvadsiatke najväčších výrobcov pneumatík vďaka svojej vysokej výrobnej kapacite, ktorá sa pohybuje okolo päť a pol milióna kusov ročne. Spoločnosť Aeolus Tyres má pozitívnu povesť výrobcu vysokokvalitných pneumatík, ktoré sú spoľahlivé a majú dlhú životnosť.

V priebehu rokov si spoločnosť vybudovala závideniahodnú povesť výrobou veľmi spoľahlivých a odolných pneumatík pre nákladné autá, poľnohospodárskych pneumatík, ako aj pneumatík pre ťažké stroje na zemné práce. Sú to odvetvia, ktoré kladú obrovský dôraz na spoľahlivosť a odolnosť.

Spoločnosť vyrába pneumatiky aj pre osobné vozidlá. Pneumatiky majú podobné vlastnosti ako iné výrobky na trhu, ako je spoľahlivosť a dlhá životnosť.

GuizhouTyre Co., Ltd.

Spoločnosť bola založená v roku 1958 a reštrukturalizovaná v roku 1996.

Vyrábajú pneumatiky pre nákladné a osobné autá, pneumatiky pre poľnohospodárske stroje a pre ťažobný priemysel.

Spoločnosť Guizhou má veľké portfólio výrobkov, majú viac ako 3 000 výrobkov a modelov.

Ich popredné značky sú Advance, Chinhoo, Tornado, Samson a Jingangbrands.

Vďaka svojej rozmanitosti vysokokvalitných pneumatík sú jedny z najväčších výrobcov pneumatík v Číne.